Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

Cilt bakımı denilince akla sadece sorunlu ciltler gelmemelidir. Cilt bakımına ihtiyaç olup her yaştan itibaren başlanabilir. Böylece düzenli cilt bakımı yaptırarak leke kırışıklık sarkma gibi sorunlarla uğraşmak yerine bunlara önceden set çekip geciktirebilir ya da cilt problemlerinin oluşumunu tamamen engellemiş oluruz.

Cilt bakımındaki asıl amaç kozmetik olmamalıdır. Öncelikli hedef cildin sağlığıdır. Cildin temizliği erken yaşlardan itibaren ön planda tutulmalıdır. Günümüzde hava şartları beslenme bozuklukları,sigara ,stres,alkol vs gibi etkenler cilt bakımını daha da önemli hale getirmiştir.evde kişinin kendisinin yapacağı cilt bakımının  temizlik ve nemlendirici olması genellikle yeterli olacaktır.ciltte oluşabilecek sorunlar kişiden kişiye değişir. Yaşlanmanın, sarkmaların, lekelerin, kırışıklıkların önüne geçip engelleyebilmek ya da geciktirebilmek için ortalama ayda bir defa profesyonel cilt bakımı yeterli olacaktır.

Cilt bakımı cinsiyet ayırımı gözetmeksizin doğru ürünler kullanılarak uzman ellerde yapıldığı taktirde cildin yaşlanmasını geciktirebilecek en etkin sistemdir.