Dermapen

Dermapen ile cilt gençleştirme, kişinin vücudunun doğal süreçleri olan kollajen ve elastin sentezi mekanizmalarını tetikleyen ve bu sayede cildin genel olarak yeniden yapılandırılmasını sağlayan bir minimal invazif estetik uygulamadır.

Dermapen ile cilt gençleştirme uygulaması, cilt dokusunun ameliyat, yani cerrahi işlem gerekmeksizin genç, dinç, parlak ve gergin bir görünüme kavuşmasını amaçlamaktadır. İşlem FDA onaylı ve ödüllü Dermapen cihazının sağladığı teknolojiden faydalanılarak gerçekleştirilmektedir.

Nasıl Çalışır?
Dermapen ile cilt gençleştirme teknolojisinin temel çalışma mantığı, cilt üzerinde mikro düzeyde, gözle görülmeyen binlerce mikrokanallar oluşturmaktadır. Kısıtlı mikrokanallar yoluyla vücudu onarıcı mekanizmalarının devreye girmesi tetiklenmekte, deri tarafından yara varmış gibi algı yaratılarak, problemli cilt alanlarının yeniden yapılandırılması sağlanmaktadır.

Olumlu Belirtileri Ne Zaman Görülür?

Uygulamadan minimum 6 haftada gözle görülen sonuçlar başlar. 3 ayda maximum etki elde edilir. Tedavi sonuçları kişiden kişiye, uygulama bölgesine, cilt yapısına, çevresel faktörlere maruz kalma durumuna göre değişir. Etkisi kalıcıdır.