Hakkımda

11 Nisanda İstanbul’da cerrah anne ve babanın kızı olarak dünyaya geldi. İlk ve ortaokul döneminde aynı zamanda konservatuara (şimdiki İ.Ü. Devlet Konservatuarı) devam ederek 7 sene bale eğitimi aldı. Çağdaş Bale Topluluğu’nda dans etti.

Orta ve lise öğrenimini İstanbul Özel İtalyan Lisesinde tamamladı.

1997 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden dönem 10.su olarak mezun olup Tıp Doktoru ünvanını aldı.

1998 yılında girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS)  başarılı olarak ilk tercihi olan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı.

2001-2002 yılları arasında  Amerika Birleşik Devletleri’nde NewYork Manhattan’daki (NYU) NewYork University Medical Center ‘da çalıştı.

2003 Yılında Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği’nin düzenlemiş olduğu XXIII. Ulusal Kongre’de Asistan Yarışma Bildirisi Dalı’nda uzmanlık teziyle birincilik ödülünü aldı.

6.5 Yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası 2004  yılında ihtisasını tamamlayarak Plastik Cerrahi Uzmanı oldu.

Acıbadem  Hastanesi’nde 3,5 sene Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı olarak görev yaptı .

Op. Dr. Simin Oğur, özellikle vücut şekillendirme, liposuction, karın germe, estetik meme cerrahisi, jinekomasti, yüz gençleştirme cerrahisi, ameliyatsız yüz gençleştirme, burun estetiği, kepçe kulak, kanser sonrası meme kayıplarının onarımı ve deri tümörlerinin cerrahi tedavisi konuları ile ilgilenmektedir.

Op. Dr. Simin Oğur, International Society of Aesthetic Plastic Surgery ve Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği üyesidir.

Op. Dr. Simin Oğur, Hobileri ve tutkuları arasında Arjantin tango olup her sene bunun için 1 ay Buenos Aires’e seyahat etmektedir.