Hyaluronik Asit

Hyaluronik asit, aminoasit, enzim, vitamin, mineral, homeopatik ilaçlar ve diğer iyileştirici elementlerin mikroenjeksiyon yöntemiyle cildin orta tabakasına enjekte edilmesi işlemidir. Latince ‘orta’ ‘tedavi’ kelimelerinden oluşup, orta deri tedavisi anlamına gelmektedir.

Ağız yoluyla yahut damarlara enjeksiyon yöntemiyle verilen ilaçların tamamı, her zaman gitmesi gereken bölgeye ulaşmayabilir. İlaç tam emilmeden vücuttan atılabilir. Ayrıca sistemik yolla alınan ilaçlar kan dolaşımı yoluyla tüm vücudu dolaşacağından, alakasız organ, doku ve kas gruplarını da etkiler. Hyaluronik asit  yönteminde ise ilaçlar mikroenjeksiyonla sorunlu bölgeye direkt olarak verilir. Diğer doku ve organlar etkilenmez.

Kimler İçin Uygulanır?

Hyaluronik asit tedavisi özellikle yüz boyun,el sırtı gibi bölgelerde gençleştirme ve canlandırma konularında sıklıkla ve başarıyla uygulanır.

Hyaluronik asit, enjeksiyon yapılan bölgede hafif morluklar ve çürükler oluşmasına sebebiyet verebilir. Tedavi için kullanılan ilaçlar sistemik dolaşıma karışmayacağı için bu morluk ve şikayetler kısa süre sonra yok olur.

Vücudun Hyaluronik asite cevap vermesi bünyeye bağlıdır. Ancak ortalama 2-3 seansta sonuç alınmaya başlanır.

Hyaluronik asitin en yaygın olarak kullanıldığı alanların içinde yüz,boyun,dekolte ,el sırtı,cilt gençleştirme başlıca tedaviler olarak sayılabilir.

Tedavi süresi

Tedavi süresi, genellikle 2-3 hafta arayla 3-4 seans uygulanan cilt gençleştirme tedavilerinde kalıcı olabilmesi için uygulanması gerekir.